Fodder teddersObraceče píce jsou určeny k rozhazování pokosů a k obracení zelené a zavadlé píce. Naše obraceče jsou pro Vás k dispozici ve dvou-, čtyř-, šesti-, osmi- a deseti- rotorovém provedení o šířce záběru od 2,7 m do 11,2 m.

Obraceče píce OZ - 272, OZ - 454, OZ - 524S, OZ - 676, OZ - 676H, OZ - 776S, OZ - 908 a OZ - 1110 jsou robustní konstrukce se skříňovými nosníky rotorů. Jednotlivé nosníky jsou kloubově spojeny, čímž je umožněno dobré kopírování terénu. Pojezdová kola rotorů lze natočit pro dosažení bočního odhozu píce na okraji pozemku.

Pracovní rotory jsou opatřeny šesti či sedmi rameny, každé s jedním hrabacím dvojprstem z kvalitní pružinové oceli. Pohon je proveden pomocí hřídelí a kardanových kloubů a je jištěn přetěžovací spojkou na hnacím kloubovém hřídeli. Čtyř- a vícerotorové obraceče jsou hydraulicky přestavitelné do přepravní polohy, což umožňuje rychlé a pohodlné využití na všech pozemcích. Všechny typy obracečů se připojují do tříbodového závěsu traktoru. Řešení závěsu umožňuje v pracovní poloze natáčení stroje a sledování dráhy traktoru v zatáčkách.

Typy OZ - 272, OZ - 454, OZ - 524S, OZ - 676, OZ - 676H, OZ - 776S a OZ - 908 jsou v provedení neseném, při zvednutí stroje do přepravní polohy dojde samočinně ke stabilizaci stroje za traktorem.

  • Tyto stroje jsou vybaveny amortizačními tyčemi, které zabraňují rozkmitání stroje, ujíždění na svahu a umožňují automatickou stabilizaci nesených typů při jejich zvednutí do transportní polohy.
  • Stroje jsou připojovány do tříbodového závěsu a po spuštění do pracovní polohy se v kloubovém spojení pohybují volně, tím kopírují terénní nerovnosti a kvalitně obracejí píci.
  • Dvojité klouby pohonu stroje umožňují výkyv nosníků rotorů při kopírování terénu a jejich sklápění do přepravní polohy.
  • Kuželový ozubený převod rotoru je uložen uvnitř nosníku rotoru, pastorek je poháněn průběžným šestihranným hřídelem, kolo převodu je přišroubováno na disk rotoru.

Šestirotorový obraceč OZ - 676H disponuje mimořádnou pohyblivostí, snadnou ovladatelností v členitém terénu a možností (hydraulického) nastavení šikmé polohy stroje za traktorem při práci na okraji pozemku.

Desetirotorový obraceč typ OZ - 1110 záběrem 11,2 m je největší z vyráběné řady.

  • Nosníky rotorů jsou robustní skříňové konstrukce.
  • Rám OZ - 1110 je vybaven pomocným podvozkem pro přepravu, který se v pracovní poloze hydraulicky sklopí nad stroj. Toto řešení umožňuje bezpečnou přepravu stroje i ve spojení s lehčími typy traktorů. Koncové rotory jsou též hydraulicky přestavitelné pro snížení výšky v přepravní poloze.
  • Celý hydraulický okruh stroje se připojuje do dvojčinného vývodu traktoru. Při sklápění z přepravní do pracovní polohy nebo naopak dojde postupně ke sklopení jednotlivých částí stroje v potřebném pořadí.