Stroje ROZMITAL: již dlouhých 110 let nerozbitní držáci

Stroje ROZMITAL: již dlouhých 110 let nerozbitní držáci
28. 7. 2023
Tradice, odolnost a spolehlivost – tři pilíře, které dlouhodobě charakterizují Strojírny Rožmitál a stroje vyvíjené a vyráběné v Rožmitálu pod Třemšínem. Tradici dokládá historie, která se začala psát před 110 lety, na odolnost a spolehlivost se můžeme podívat optikou reklamací, která v posledních třech letech nepřekračuje 0,12 % v rámci celkových tržeb z prodejů.

Před 110 lety, tedy 28. července 1913, zahájila tehdejší Akciová společnost pro průmysl železářský Ferrum kroky vedoucí k opravě shořelého mlýnu v Rožmitále a proměňovat jej na strojírny, ve kterých hodlala zpracovávat výrobky své vlastní slévárny. Po pachtu z 30. 6. 1913 uzavřeným mezi zmíněnou společností a pražským arcibiskupstvím se jednalo o další důležitý historický milník, který položil základ dnešních Strojíren Rožmitál, s.r.o.

„Děkujeme všem zaměstnancům, zákazníkům a obchodním partnerům, kteří s námi náš příběh psali a píší. Vážíme si Vaší podpory a přízně. Strojírnám Rožmitál bych ráda popřála minimálně dalších 110 úspěšných let a mnoho spokojených zákazníků pracující s technikou ROZMITAL napříč celým světem,“ říká Lenka Janotová, ředitelka Strojíren Rožmitál, s.r.o.

Výročí si firma v letošním roce připomíná speciálně vytvořeným narozeninovým logem, se kterým se odborná i laická veřejnost bude až do konce roku setkávat na výstavách a předváděcích akcích, ale také na webu, sociálních sítích apod.

Součástí oslav je i akční nabídka na 11 vybraných modelů se slevou až 39 %. Mezi akčními modely jsou zástupci všech kategorií strojů, které ROZMITAL nabízí. Akce platí do 30. 9. nebo do vyprodání zásob. Pro informace, které modely jsou v akci a za jaké ceny, se zájemci musí obrátit na autorizované prodejce strojů ROZMITAL.

Za celou svou historii si tradiční česká značka vydobyla jméno uznávaného výrobce pícninářské techniky, která je doma i v zahraničí ceněna pro svou odolnost a spolehlivost. A právě odolnosti a spolehlivosti jsme se podívali na zoubek.

„Nízká hodnota podílu nákladu reklamací na tržbách, která činí pouhých 0,12 %, nám jednoznačně napovídá, že stroje ROZMITAL netrpí poruchovostí a v případě reklamací se jedná svým rozsahem o menší závady,“ upřesňuje Pavel Jahoda.

Za poslední tři roky bylo prodáno téměř 1300 strojů do 20 zemí světa. Reklamovány přitom byly každoročně nižší jednotky kusů. Pozitivním trendem sledovaného období je každoroční snížení celkového počtu reklamací o 40 %.

 

 „Při různých příležitostech se setkáme s farmáři z celé Evropy, kteří nám potvrzují, že naše stroje využívají bez větších problémů mnoho let. Není výjimkou dvacetiletý provoz stroje ROZMITAL. Troufám si proto tvrdit, že technika ROZMITAL je držákem, na který je spoleh,“ říká Pavel Jahoda.

A v čem spočívá úspěch vysoké kvality strojů ROZMITAL? Jedná se o jednoduché a robustní stroje spolehlivé konstrukce. Při výrobě je použit kvalitní, odolný a ověřený materiál a subdodávky vybraných komponentů strojů, jako jsou např. převodovky, jsou realizovány s prověřenými dodavateli. Za úspěchem, stojí i dlouhá tradice firmy, a tedy využívání ověřených postupů při vývoji a výrobě a v neposlední řadě, také český personál a jejich „zlaté ručičky“.